Zajímavosti v okolí

Tipy na výlety

Hracholuská přehrada ​​​​

hracholuskyhracholuská přehrada

Přehrada, která svojí historií sahá do poloviny dvacátého století. Jedná se o vodní spojnicí mezi Stříbrem a Plzní Pro většinu návštěvníku je to místo odpočinku a rekreace. Hracholusky patří pro své romantické hluboké údolí, které nabízí překrásné pohledy na vodní plochu lemovanou lesním porostem, mezi nejvyhledávanější rekreační místa v Plzeňském kraji.

Lodní doprava

parník

Lodní doprava zajišťuje pravidelnou linkovou i zájezdovou ​​​​přepravu na přehradní nádrži Hracholusky. Loď Plzeň s kapacitou až 150 cestujících brázdí hladinu přehradní nádrže po 20 km dlouhé plavební dráze se šesti zastávkami. Loď vyplouvá z přístaviště v autokempinku TRANSKEMP u hráze přehradní nádrže. Pravidelná přeprava je zajišťována dle následujícího jízdního řádu od 1. 5. do 30. 9. a s ohledem na stav vodní hladiny doporučujeme si provoz lodní dopravy telefonicky ověřit.

Sportovní letiště

sportovní letadlo​​​​

Jako vhodný výlet pro celou rodinu doporučujeme nedaleko situované letiště, kde se pořádají různé předváděcí akce letadel, tuningové párty vyšperkovaných automobilů, dobové válečné dny s rekonstrukcí bojů o letiště a další zajímavosti. 

Vzdálenost 3 km, airplzen.ic.cz

Plzeňplzeň​​​​

  • metropole Plzeňského kraje nabízí velké množství památek, muzeí, divadel, galerií, velkou zoologickou a botanickou zahradu a v neposlední řadě spoustu příležitostí k ochutnání slavného plzeňského piva. 

Vzdálenost 20 km, plzen.eu

Plzeňský pivovar 

Ivovar-150x150

Zajímavá atrakce nejen pro milovníky pěnivého moku. V plzeňském pivovaru uvidíte výrobní postup při tvorbě piva. Dozvíte se zajímavosti z historie jak konzumace, tak výrobních procesů. Nedílnou součástí je i velmi oblíbená ochutnávka.

Pivovarské muzeum v Plzni

Muzeum-150x150

Muzeum se nachází v původní historické budově, kde se vaří pivo již od 15. století. Na prohlídce se dozvíte nespočet zajímavostí. Dozvíte se například o starověké výrobě piva, kdy se drobily tzv. pivní chleby do vody, ve které se následně nechali zkvasit. Dále navštívíte autentickou historickou hospodu z přelomu 19. a 20. století, restauraci z třicátých let 20. století. Navštívíte také pivní laboratoř, kde budete podrobně, avšak poutavě seznámeni s průběhem výroby piva.

Zoologická zahrada Plzeň:

Jedná se o jednu z atrakcí, které doporučujeme navštívit každému bez rozdílu věku. Plzeňská zoologická zahrada nedávno oslavila 80-té narozeniny a je jedna z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších na území české republiky.Mezi jednu z nejzajímavějších expozic jistě patří Dinopark, zde uvidíte dokonalé repliky dinosaurů v jejich předpokládaném prostředí.

Nicméně zoologická zahrada v Plzni stále rozšiřuje a modernizuje své prostory.

Plzeňské historické podzemí:

Za velmi poutavou prohlídku považujeme také návštěvu historického podzemí v Plzni. Dozvíte se mnoho zajímavých informací od důvodů proč podzemí vznikalo, přes ukázky jak se podzemí v průběhu staletí měnilo, kvůli měnícím se požadavkům měšťanů. To vše v historickém a mírně mystickém duchu podzemního labyrintu chodeb sklepů a studní.

Mezi nejpoutavější část prohlídky určitě patří návště

va historické alchymistické dílny, která se každoročně otevírá ve vybraných termínech.

Muzeum loutek v Plzni

 Divadlo-150x150

Loutkové divadlo se nachází v středověkém, historickém domě, s velmi bohatou historií, na Náměstí Republiky. Muzeum obsahuje velké množství loutkových expozic, mezi nejoblíbenější jistě patří expozice věnována osobnostem Gustavu Noskovi, Josefu Skupovi a Jiřímu Trnkovi a jejich nejznámějším českým loutkám Spejblovi a Hurvínkovi.

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeumstrasidel-150x150

Nahlédněte do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí. Naleznete zde bájného knížete Radouše, vodníky, čarodějnice, čerty, ohnivé psy draky a jiné pohádkové bytosti a monstra. Muzeum se nachází ve sklepeních na náměstí Republiky v Plzni.

Techmania

Techmania-plzen-150x150

Všem návštěvníkům kempu vřele doporučujeme navštívit interaktivní centrum Techmania. Centrum je založeno na expozicích interaktivních exponátů, které hravou formou představují nebo vysvětlují fyzikální princip. Centrum je ideální místo pro děti, nicméně věříme, že se zde zabaví i dospělí návštěvníci.

Zámek Kozel

Kozel-150x150

Zámek kozel je lovecký zámek postavený na konci 18. století, který byl následně využíván jako letní sídlo šlechty. Zámek je vybudován v klasicistním slohu s lehkým vlivem francouzského stylu. Tyto dva slohy v kombinaci s „návratem k přírodě“ dali vzniknout jednoduchému, avšak elegantnímu zámku, který stojí za to navštívit.

Konstantinovi lázně

Konst-150x150

Konstantinovi lázně se nacházejí 35 km od Plzně v jedné z nejčistších oblastí Čech, v klidné, civilizací skoro nedotčené krajině s velkým množstvím vyvěrajících kyselek. Díky čistému ovzduší a kyselkám bohatých na uhličitany je místo hojně navštěvováno pro léčení kardiovaskulárních nemocí.

Přimda

 Primda_-_nadvori

Vznik města je spjat se stejnojmenným hradem. Brzy po dostavění se městečko stalo poutním místem na cestě z Prahy do Norimberka. Samotný hrad Přimda je obestřen pověstmi a legendami. Na hradu je také zajímavé že není známo kdy a kým byl vybudován.

Air park ve Zruči u Plzně

 7519_zruc-senec_2-150x150

Všem příznivcům letadel a vojenské techniky doporučujeme navštívit Air park ve Zruči u Plzně. Jedná se o soukromou sbírku letadel a vojenské techniky. Sbírka obsahuje 50 vystavených letadel a 16 děl, tanků a obrněných transportérů.

Hrad Buben

Hrad-buben

Buben je zřícenina hradu v okrese Plzeň-sever v katastrálním území obce Plešnice. Zřícenina stojí na protáhlém ostrohu nad soutokem řeky Mže a Plešnického potokav nadmořské výšce přibližně 350 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Volně přístupná zřícenina je oblíbeným cílem turistů, zejména pro obyvatele krajského města Plzně a návštěvníků vodní nádrže Hracholusky.

Gutštejn

Gutsjen-150x150

Je zřícenina hradu jihovýchodně od Konstantinových Lázní v okrese Tachov. Stojí v lesnaté a kopcovité krajině na ostrožně nad potokem Hadovka v nadmořské výšce 425 m n. m. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

Lanové centrum Dolní Polžice nabízí venkovní areál s nízkými a vysokými lanovými překážky.

000019db3_b32539-150x150

Bezdružická lokálka

Bezdruz-lok

Místní železnice neboli lokálka – samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých linek kolejí, procházejících nenásilně venkovskou krajinou. Mikroregion Konstantinolázeňsko se může pochlubit jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších českých lokálek. Už od roku 1901 denně jezdí možná trochu pomaleji, ale o to jistěji, vláček od hlavní plzeňské trati z Pňovan přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic

Wellness centrum Konstantin

Gal_7-150x150

Bazén s příjemně prohřátou vodou, vířivky, sauny, aromaterapie i zážitkové masáže pohladí Vaše tělo i duši

Hornické muzeum ve Stříbře

Hor-skanzen-stribro

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider

Vítejte v rodinném pensionu a restauraci

--- infopanel ----

+420 725 877 703

 

.

.

.

.

.

.